Dr. Jerryo's Magic Hour met Guy Cassiers
Voor deze derde editie van Dr. Jerryo's Magic Hour schuift theatermaker en regisseur Guy Cassiers aan om het met schrijver Jeroen Olyslaegers te hebben over zijn filmpassies en fascinaties. Het belooft een meer dan boeiende avond te worden gezien Cassiers zo goed als heel zijn leven bij film en televisie betrokken was en verder is er zijn huidige unieke werkwijze om in toneelcreaties bewegend (film)beeld te gebruiken. Na het inleidende gesprek volgt nog een keuzefilm van Guy Cassiers
'The Servant'
Tony, een verwend rijkeluiszoontje, leeft zijn lege luxeleventje in een groot huis in een sjieke Londense buurt. Om in stijl te blijven neemt hij een butler in dienst, Barrett genaamd. Barrett is een modelbediende, maar ook realistisch en onberekenbaar en vandaar gevaarlijk. Na enige tijd beheerst hij niet alleen de huishouding, maar ook zijn meester.
The Servant was de eerste film die de in Engeland werkende Amerikaanse regisseur Joseph Losey maakte met scenarioschrijver Harold Pinter, het begin van een vruchtbare artistieke samenwerking.
In The Servant zijn de meester/knecht verhouding en het huis waarin zich alles afspeelt het dramatisch kader voor een haarscherpe ontleding van de Britse klassenmmaatschappij begin jaren '60.
> UK 1963 > regie: Joseph Losey > Dirk Bogarde, James Fox, Wendy Craig, Sarah Miles > 115' > tweetalige titels