Maandoverzicht

september 2011

donderdag 1 september

vrijdag 2 september

zaterdag 3 september

zondag 4 september

dinsdag 6 september

woensdag 7 september

donderdag 8 september

vrijdag 9 september

dinsdag 13 september

woensdag 14 september

donderdag 15 september

vrijdag 16 september

zaterdag 17 september

zondag 18 september

dinsdag 20 september

woensdag 21 september

donderdag 22 september

vrijdag 23 september

zaterdag 24 september

zondag 25 september

dinsdag 27 september

woensdag 28 september

donderdag 29 september

vrijdag 30 september

INVASION OF THE BODY SNATCHERSINVASION OF THE BODY SNATCHERS
DON SIEGELDON SIEGEL

AddThis

vrijdag 16 september 2011 / 20:00

In een klein Californisch stadje raakt de plaatselijke psychiater gealarmeerd door het feit dat steeds meer patiënten beweren dat mensen uit hun omgeving niet meer dezelfde zijn... Kinderen herkennen hun ouders niet meer; echtgenoten raken vervreemd van hun vrouwen… Massahysterie?
 

In feite nemen 'peulmensen' het stadje langzaam over. De ‘aliens’ lijken sprekend op de plaatselijke bewoners, maar missen elk menselijk gevoel. De arts en zijn vriendin moeten lijdzaam toezien hoe steeds meer van hun medeburgers dergelijke gevoelloze, maar intelligente zombies worden.
Don Siegels in amper 19 dagen gedraaide B-film is een van de meest resonante sf-films ooit gemaakt en ook een van de eenvoudigste. Zijn de peulen een Koude Oorlogsmetafoor voor communistische infiltratie of is de film een allegorie tegen het McCarthyisme? Hoe men de film ook interpreteert: Invasion is de ultieme Alien Takeover-film die zijn jaren vijftig-context ver overstijgt.
 

US 1956 / 80’ / Kevin McCarthy, Dana Wynter, Larry Gates, King Donovan, Carolyn Jones, Whit Bissell / Franse titels