Maandoverzicht

januari 2012

dinsdag 3 januari

woensdag 4 januari

donderdag 5 januari

vrijdag 6 januari

zaterdag 7 januari

zondag 8 januari

dinsdag 10 januari

woensdag 11 januari

donderdag 12 januari

vrijdag 13 januari

zaterdag 14 januari

zondag 15 januari

dinsdag 17 januari

woensdag 18 januari

donderdag 19 januari

vrijdag 20 januari

zaterdag 21 januari

zondag 22 januari

dinsdag 24 januari

woensdag 25 januari

donderdag 26 januari

vrijdag 27 januari

zaterdag 28 januari

zondag 29 januari

dinsdag 31 januari

VIVRE SA VIEVIVRE SA VIE
JEAN-LUC GODARDJEAN-LUC GODARD

AddThis

dinsdag 3 januari 2012 / 20:00

Als ze de huur van haar flat in Parijs niet meer kan betalen, komt Nana, een meisje uit de provincie, langzaam maar zeker in de prostitutie terecht. Dit is het verhalend uitgangspunt voor wat uiteindelijk een semi-documentair essay is over prostitutie (inclusief interviews, statistieken, enz.). Daarnaast omvat de film – geset in deze wereld van pooiers en gangsters – tal van elementen van de thriller.

Prostitutie is een centraal thema voor Godard: hij gebruikt het niet alleen als metafoor voor het economisch leven in het algemeen, maar ook voor de positie van de filmmaker onder het kapitalisme. Maar boven alles is Vivre sa vie een hartstochtelijke liefdesverklaring aan Anna Karina, die toen Godards vrouw was.
Godard maakte Vivre sa vie precies 50 jaar geleden in zijn meest creatieve periode toen hij elke maand een nieuwe film leek te maken, alle even gedurfd origineel en compleet verschillend.

Zie ook Off-stream op 22 februari: Film socialisme.

FR 1962 / 83’ / Anna Karina, Sady Rebbot, André Labarthe, Brice Parain / Nederlandse titels